Atletic Bradu II – FC Argeş 1953 3 – 5 (2 – 1)

Publicat: 22 Martie 2015

fc-arges-1953FC Argeş 1953 a reuşit să ofere un nou meci mai mult decât spectaculos. Alb-violeţii au jucat în această etapă pe terenul celor de la Atletic Bradu II şi au reuşit să se impună cu scorul de 5 -3, după un duel cel puţin dramatic. Cu un moral foarte bun după ultimul meci din campionat, atunci când au învins echipa

de pe primul loc, piteştenii au început perfect şi jocul de la Bradu şi au reuşit să deschidă scorul prin Chirciu, numai că până la pauză cei de la Bradu au reuşit să revină în meci şi au făcut ca la pauză să fie 2 – 1 pentru ei. Actul secund a fost unul incredibil, cinci goluri fiind marcate în cele 45 de minute ale reprizei secunde. Schumacher a fost omul ce a adus egalarea pentru piteşteni, iar Chirciu a reuşit să aducă în avantaj echipa din Piteşti. Pentru ca meciul să fie şi mai dramatic, gazdele au reuşit să egaleze şi la 3. Finalul partidei a adus golurile marcate de Cristi Bratu, dubla lui „Bazela" fiind de ajuns pentru ca FC Argeş 1953 să se impună cu scorul de 5 – 3 şi să bifeze o victorie foarte importantă în campionat. Trebuie menţionat faptul că piteştenii au terminat meciul în zece, asta după ce Vali Năstase a fost eliminat.