Cornel Sorescu nu a fost încântat de prestaţia celor de la SCM

Publicat: 16 Martie 2014

„Am văzut două meciuri ale lor în acest an şi nu sunt deloc mulţumit de ce au jucat”

SCM Piteşti a învins vineri cu 4 – 0 pe cei de la FCM Târgovişte, dar nu toată loumea a fost încântată de felul în care a arătat echipa în duelul cu dâmboviţenii. Unul dintre cei ce au plecat cam nemulţumiţi de la stadion a fost Cornel Sorescu, preşedintele AJF Argeş. Acesta a subliniat faptul că se aştepta la mai mult din partea echipei pregătite de Valentin Sinescu, dar că în acelaşi timp crede că formaţia poate arăta altfel la meciurile ce vor urma de acum înainte. „Cred că este o victorie care nu va conta ulterior în luipta pentru promovare. Este doar un succes ce are o importanţă doar pentru configuraţia actuală a ierarhiei, dar nimic mai mult. Numai că nu pot să spun mulţumit de ceea ce am văzut din partea echipei la acest joc. A fost o primă repriză chiar modestă, în care cred că am avut doar un singur şut pe poartă. Este clar că nu oţi să speri la ceva cu un asemenea joc. În repriza secundă, pe fondul unui joc mai bun al nostru şi al unor greşeli comise de jucătorii adverşi au venit şi cele patru goluri. Numai că eu am văzut două meciuri în acest an ale echipei noastre şi nu sunt mulţmit de ceea ce am văzut pe teren. Se pare că se descurcă mai bine în deplasare, dar dacă lucrurile vor merge în continuare aşa, nu ştiu ce şanse va avea echipa în meciurile cu adevărat importante ce vor urma de acum înainte. Numai că am toată încredeea în domnul Sinescu că poate pune lucrurile la punct la echipă şi că formaţia noastră va arăta altfel de acum înainte”, a declarat Cornel Sorescu, preşedintele AJF Argeş.