CS Mioveni a pierdut la Târgovişte

Publicat: 21 Noiembrie 2015

cs-mioveni-csm-valceaCS Mioveni a suferit sâmbătă primul eşec sub comanda lui Marius Stoica. Argeşenii au cedat cu scorul de 3 – 1 pe terenul celor de la Chindia Târgovişte şi argeşenii tremură serios pentru un loc în primele

şase la finalul sezonului regulat. Meciul de la Târgovişte a început cum nu se poate mai prost pentru argeşeni. Aceştia au luat gol încă din minutul 4 al meciului. Popa a deschis scorul pentruformaţia din Târgovişte, iar argeşeni au mai tremurat la două ocazii ale gazdelor. Neniţă a majorat avantajul gazdelor, acesta reuşind să puncteze în minutul 29 al duelului. Actul secund a arătat o cu totul altă faţă a echipei din Mioveni. Răuţă i-a readus în joc pe argeşeni după un gol venit în minutul 53. Oaspeţii au avut ocazii să egaleze, dar în loc să fie 2 – 2, s-a făcut 3 – 1, asta după ce Popa a reuşit dubla în minutul 74. CS Mioveni a pierdut primul meci cu Marius Stoica pe bancă, iar runda viitoare va urma un meci acasă cu cei de la UTA Bătrâna Doamnă.