CS MIOVENI - U Cluj 0-1 (0-0)

Publicat: 03 Octombrie 2015

CA-MIOVENI-U-CLUJCS Mioveni a pierdut, acasă, meciul din etapa 6-a a Ligii a 2-a, cu U Cluj, scor final 0-1. La pauză a fost egal 0-0, oapeţii marcînd unicul gol al partidei în minutul

79.
Elevii lui Claudiu Niculescu au dominat această partidă, însă au ratat mai multe ocazii de a înscrie. Oaspeţii au avut şi ei câteva situaţii iar una dintre ele a fost fructificată. În minutul 79, pe un contraatac, Ursu a fost angajat pe centru, a rămas singur cu portarul şi a trimis mingea peste el. Deşi nu a fost un meci presărat cu durităţi, centralul Adrian Illyeş din Ploieşti a acordat şi trei cartonaşe roşii, două gazdelor şi unul oaspeţilor. Mai întâi, în minutul 90, Răuţă şi Calcan au văzut direct roşu pentru o dispută la mijlocul terenului, la aceeaşi fază fiind trimis în tribune şi secundul oaspeţilor. Apoi, în minutul 94, Honciu a văzut al doilea galben, tot în urma unei dispute în careul advers, la aceeaşi fază Cordoş de la oaspeţi fiind avertizat doar cu galben.
Pentru CS Mioveni urmează acum o săptămână cu două deplasări, una la Pâncota, meciul fiind programat miercuri la 15,00 şi alta la Satu Mare, sâmbătă, de la ora 11,00.
# CS Mioveni - U Cluj 0-1 (0-0)
A marcat: Ursu (79)
MIOVENI: Popescu - Torişte, Calvin, Negoiţă, C. Stan - Răuţă, Mîrzeanu (71 Nilă), Galan (63 Honciu) - Florescu (66 Tirică), Năstăsie, Ayza. Antrenor: Claudiu Niculescu
Cluj: Niczuly - Butean (74 Mutu), Cordoş, Crişan, Hîmpea - Boboc (63 Ursu), Cîndea, P. Popescu, Calcan, Greu - Schieb (80 Cocină). Antrenor: Marius Popescu
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti)
Cartonaşe galbene: Răuţă (50, 90), Honciu (82, 94) / Popescu (11), Calcan (50, 90), Hîmpea (53), Ursu (79), Niczuly (90), Cordoş (92)
Cartonaşe roşii: Răuţă (90). Honciu (94) / Calcan (90)