Demonstraţie de forţă făcută de galben-verzi

Publicat: 11 Noiembrie 2015

cs-mioveni-resitaCS Mioveni a făcut o adevărată demonstraţie de forţă în runda a 13-a din Liga a II-a la fotbal. Duelul a fost unul dominat cu autoritate de argeşeni, fiind vizibil faptul că oaspeţii sunt o grupare ce se află pe ultimul loc al clasamentului. Argeşenii au început

foarte bine meciul şi eu deschis scorul în minutul 4 al duelului, atunci când Nilă a reuşit să marcheze pentru echipa lui Marius Stoica. Soarta jocului a fost rezolvată până în minutul 20. În minutul 12 portarul Kololo l-a faultat pe Ayza în postură de ultim apărător şi a fost eliminat, argeşenii primind şi lovitură de la 11 metri. Numai că Florescu a irosit ocazia de a marca. A făcut-o în minutul 18, Ayza, acesta marcând tot din lovitură de la 11 metri. Până la pauză a continuat dominarea gazdelor, iar Calvin a mai marcat un gol pentru trupa din Mioveni. Scorul final al meciului avea să fie stabilit în debutul părţii secunde, atunci când acelaşi Ayza a marcat printr-o execuţie specifică unui brazilian şi anume o reluare din foarfecă. Argeşenii au oprit în acel moment motoarele şi au obţinut o victorie simplă cu scorul de 4 – 0, dar un succes care face ca echipa lui Marius Stoica să fi ajuns la trei succese consecutive în campionat.