FC Clinceni - CS Mioveni 0-1 (0-0)

Publicat: 20 Februarie 2016

amical clinceni 3CS Mioveni a disputat în această dimineaţă un meci amical, în deplasare la FC Clinceni, partida fiind câştigată de galben-verzi cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Năstăsie în minutul74 din 11 m, penaltiul fiind obţinut de Iancu, în urma unei intervenţii neregulamentare a unui

adversar în suprafaţa de pedeapsă.
Pentru CS Mioveni au jucat: Croitoru - Torişte, Calvin, Bogdan Stoica, Edi Stoica - Mazilu, Biceanu, Mîrzeanu, Florescu - Năstăsie, Ayza, în repriza a doua mai intrând Popescu, Şchiopu, Torişte, Gugu, Vişa, Cătălin Stan, Iancu, Galan, Neacşu, Vintilă şi Nilă.
Acesta a fost ultimul joc de pregătire al acestei ierni, până acum, echipa antenată de Marius Stoica mai jucând cu AS Colibaşi (12-2), Naţional Sebiş (2-0), AS Râşnov (3-0), AS Zărneşti (8-1), Muscelul Câmpulung (0-1) şi Gloria Buzău (0-0).
Campionatul va începe săptămâna viitoare, CS Mioveni urmând să joace sâmbătă, 28 februarie, în deplasare la U Cluj.