Galben-verzii au venit cu mâna goală de la Câmpina

Publicat: 27 Octombrie 2014

Eşec înaintea meciului cu Dinamo

Fortuna Poiana Câmpina – CS Mioveni 3 – 1 (2 – 0)

CS Mioveni a suferit prima înfrângere în deplasare din acest sezon în jocul disputat pe terenul celor de la Fortuna Poiana Câmpina. Cu un antrenor nou pe bancă, prahovenii au arătat mai mult decât bine şi au impus ritmul meciului. Egalitate pe tabela de marcaj nu a fost decât până în minutul 8, atunci când Antohi a reuşit să deschidă scorul pentru gruparea din Câmpina. Argeşenii au încercat să revină în meci, numai că cei ce au punctat din nou au fost tot jucătorii echipei din Câmpina. Munteanu a marcat în mintul 24 al meciului şi gazdele aveau 2 – 0. Până la pauză nu s-a mai petrecut nimic important, dar actul secund a început pentru argeşeni la fel ca şi prima repriză, adică printr-un gol încasat. Munteanu a marcat în minutul 52 din lovitură de la 11 metri şi gazdele aveau 3 – 0. Mârzeanu a fost eliminat în minutul 55, dar chiar şi aşa argeşenii au reuşit să puncteze şi ei. Alin Popa a executat o lovitură de la 11 metri, aceasta a fost irosită, numai că mingea a ajuns la Gălan, cel care a marcat golul de onoare al echipei din Mioveni. Argeşenii vor juca marţi în Cupa României, împotriva celor de la Dinamo Bucureşti.