Ghinion teribil pentru galben-verzi

Publicat: 26 Septembrie 2015

mioveni-petrolulGaz Metan Mediaş – CS Mioveni 3 – 3 (2 – 2)

CS Mioveni a făcut un meci de excepţie şi după dezamăgirea eliminării din Cupa României după jocul cu FC Botoşani, elevii lui Niculescu au obţinut un punct la Mediaş, pe terenul celor de la Gaz Metan, echipă ce tocmai a retrogradat din

Liga I. Partida de la Mediaş a avut un debut extrem de spectaculos. Ciprian Petre a deschis scorul pentru gazde în minutul 5 al jocului, pentru ca numai peste un singur minut, Cosmin Năstăsie şi-a început recitalul şi acesta restabilea egalitatea. În minutul 12 a venit al treilea gol al meciului. Ciprian Petre a marcat din nou pentru gazde şi a cei de la Gaz Metan conduceau cu 2 -1. În minutul 24 a venit şi golul de 2 – 2. Acelaşi Cosmin Năstăsie a reuşit un euro-gol, acesta trimiţând în poartă din foarfecă. Actul secund al meciului a fost unul în care ambele echipe au marcat din lovitură de la 11 metri. Năstăsie a reuşit să îşi aducă echipa în avantaj, acesta marcând din lovitură de la 11 metri în minutul 52. Partida se îndrepta spre o victorie a oaspeţilor, dar finalul a fost unul dramatic. Lulaku a egalat din lovitură de la 11 metri în minutul 91, iar în minutul 93 argeşenii au avut şi ei o loviutră de la 11 metri. Numai că cel ce a executat a fost Honciu, iar acesta a trimis mingea cu mult peste poarta grupării din Mediaş. În aceste condiţii, argeşenii au ratat ocazia de a obţine o mare victorie la Mediaş.