HC Argeş a făcut spectacol

Publicat: 18 Noiembrie 2013

HC Argeş – Acaemia Handbal Baia Mare 38 – 19  (23 – 4)

HC Argeş a obţinut duminică dimineaţa o victorie facilă. Elevii lui Titel Răduţă au pus în scenă un adveărat spectacol ofensiv şi au primit numai patru goluri în primele 30 de minute ale meciului. Prima parte a partidei a fost contorlată cu autoritate de către piteşteni, aceştia conducţnd la finalul primului act cu scorul de 23 – 4. Ce a urmat după pauză nu a mai avut mare importanţă în ideea în care lucrurile erau rezolvate privind echipa învingătoare a acestei partide. Piteştenii au gestionat foarte bine avantajul ţi au reuşit să rămână pe locul doi al clasamentului, graţie unui succes la o diferenţă de 19 goluri. Piteştenii au câştigat meciul cu scorul de 38 – 19 şi au ajuns la şapte victorii în opt etape.