HC Argeş a pierdut cu CSM Ploieşti

Publicat: 06 Octombrie 2014

HC Argeş – CSM Ploieşti 21 – 26 (11 – 14)

HC Argeş nu a reuşit să producă surpriza rundei în liga secundă la handball masculine şi a pierdut jocul disputat pe teren propriu cu cei de la CSM Ploieşti, la capătul unei partide cu multe răsturnări de situaţie. Sâmbătă s-a disputat la Sala Sporturilor jocul dintre cei de la HC Argeş şi CSM Ploieşti, partidă contend pentru runda a patra a diviziei secunde la handbal masculine. Jocul a fost unul foarte echilibrat în primele sale minute şi piteştenii au reuşit să ofere o replică pe măsură adversarilor, o echipă ce se gândeşte serios la promovare. Numai că la finalul primului act, plieştenii conduceau cu scorul de 14 – 11. Repriza secundă a început mult mai bine pentur piteşteni, aceştia reuşind să recupereze din handicap şi au ajuns să egaleze scorul pe tabela de marcaj. Mai mult, piteştenii au avut ocazia să treacă în avantaj având un moment de dublă superioritate numerică. Numai că ocaziile se răzbună îăn sport şi ceea ce nu au reuşit piteştenii, au făcut cei din Ploieşti. Cei de la CSM Ploieşti s-au impus cu scorul de 26 – 21 şi astfel, HC Argeş a sufverit primul eşec stagional.