HC Argeş - Teleorman Alexandria 34 - 29 (18 - 15)

Publicat: 20 Februarie 2015

handbal-argesHC Argeş a disputat miercuri primul meci pe teren propriu din acest retur de campionat.
Echipa antrenată de Titel Răduţă a primit replica celor de la Teleorman

Alexandria într-un duel foarte important pentru piteşteni, aceştia fiind obligaţi să se impună pentru a putea rămâne pe locul secund al ierarhiei. Piteştenii au început bine meciul, dar au avut parte de o primă repriză foarte echilibrată, dat fiind faptul că formaţia din Alexandria a reuşit să facă un joc foarte solid. La finalul primelor 30 de minute, argeşenii conduceau doar cu trei goluri diferenţă, scor 18 - 15. Lucrurile au mers cam la fel şi în actul secund, atunci când piteştenii au rămas la cârma meciului, dar nu reuşeau să se desprindă foarte clar. Victoria a venit la cinci goluri diferenţă, scor 34 - 29, chiar şi principalul piteştenilor fiind de acord cu faptul că formaţia din Alexandria este mai valoroasă ca în prima parte a sezonului.