Încă o victimă făcută de musceleni

Publicat: 27 Octombrie 2014

Câmpulungul a ajuns pe locul 3

Muscelul Câmpulung – Inter Clinceni 2 – 1 (1 – 0)

Muscelul Câmpulung continuă să uimească pe toată lumea cu evoluţiile din acest sezon competiţional, echipa reuşind să ajungă să ocupe în prezent locul 3 al ierarhiei. Ultima victimă a celor de la Câmpulung a fost echipa din Clinceni. Argeşenii au reuşit să se impună cu scorul de 2 – 1, la capătul unui meci dramatic. Gazdele au deschis scorul prin Jenaru după numai 20 de minute scurse de la începutul partidei, acela fiind şi scorul final la capătul primelor 45 de minute de joc. Numai că oaspeţii au presat şi au reuşit să restabilească egalitatea în minutul 74 după golul marcat de Popa. Atunci când nimeni nu mai credea, argeşenii au marcat golul victoriei. Mazarache a marcat golul de 2 – 1 în minutul 93 al meciului şi argeşenii au ajuns pe locul 3 al clasamentului având 16 puncte acumulate până în acest moment.