Înfrângere la final de competiţie

Publicat: 12 Decembrie 2013

Steaua a pierdut jocul de la Londra

Chelsea – Steaua 1 – 0 (1 – 0)

Steaua a încheiat aventura din cupele europene cu o înfrângere. Bucureştenii au cedat la limită cu scorul de 1 – 0 în meciul disputat pe terenul celor de la Chelsea Londra. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 10, atunci când în urma unei lovituri de la colţul terenului Demba Ba l-a obligat pe Georgievski să îşi împingă balonul în propria poartă. Elevii lui Reghe au avut o oportunitatea să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 15 numai că Iancu a ratat o ocazie din postură de singur cu portarul advers. Numai că londonezii au slăbit ritmul cu trecerea timpului şi nu au mai presat careul advers, dar chiar şi aşa Tătăruşanu a fost obligat să mai facă o serie de intervenţii geniale pentru a putea obţine un rezultat onorabil. Bucureştenii au cedat cu scorul de 1 – 0 şi au încheiat aventura din cupele europene cu doar trei puncte acumulate.