Înfrângere la scor pe terenul liderului

Publicat: 07 Mai 2014

Chindia – Atletic Bradu 4 – 1 (2 – 0)

La precedenta vizită la Târgovişte, cei de la Atletic Bradu au luat cinci. Aşa că dacă este să privim partea plină a paharului, de data aceasta au încasat mai puţine goluri, dar rezultatul nu a fost cu mult diferit. Argeşenii au pierdut cu 4 – 1 şi au suferit al doilea eşec consecutiv în campionat, după cel de pe terenul celor de la FC Zagon. Gazdele au scăpat de emoţii în acest meci după numai 25 de minute. Anton a deschis scorul în minutulo 5 al meciului pentru ca Bucă să majoreze avantajul gazdelor în minutul 25 al duelului. După un debut bun de meci, cei de la Chindia au reuşit să mai marcheze abia în actul secund al partidei. Văduva a dus scorul la unul de neprezentare în minutul 75 al meciului. În minutul 82, Tănase a marcat pentur oaspeţi din lovitură de la 11 metri. Numai că meciul a fost încheiat aşa cum a început, adică cu un gol reuşit de cei de la Chindia. Roman a marcat în minutul 90 al meciului şi cei de la Chindia au reuşit să se impună cu scorul de 4 – 1.