Le merge de minune în Liga a III-a Muscelul Câmpulung s-a impus la Ploieşti Astra II – CS Dinicu Golescu 1 – 2 (0 – 2)

Publicat: 06 Octombrie 2014

Pentru cei de la CSS Dinicu Golescu Câmpulung Muscel, acest debut de campionat este unul aproape de perfecţiune. Muscelenii au ajuns la nouă puncte acumulate în primele şase etape şi au rămas cu doar un singur eşec şi acela în prima rundă în faţa celor de la Afumaţi. Acel joc a fost cedat cu scorul de 5 – 0, dar de la respectiva partidă, formaţia din Câmpulung a reuşit un parcurs foarte bun. Muscelenii au repetat istoria şi la jocul de pe terenul celor de la Astra II, meci ce a avut loc vineri după-amiaza la Ploieşti. Mihăilescu a fost eroul celor de la Dinicu Golescu, fotbalistul oaspeţilor reuşind o dublă în acest duel. Scorul a fost deschis în minutul 20 al partidei, pentru ca în minutul 42 al jocului oaspeţii să se desprindă pe tabela de marcaj. Scorul final al meciului avea să fie stabilit în actul secund al jocului, atunci când cei de la Astra II au reuşit să reducă din handicap. Moise a marcat pentru gazde, dar acesta avea să fie numai golul de onoare, iar cei din Câmpulung s-au impus cu scorul de 2 – 1 şi au ajuns să acumuleze nouă puncte în primele şase runde ale actualei stagiuni.