Liga a III-a peste Liga a II-a

Publicat: 11 Februarie 2014

SCM Piteşti a învins pe CS Mioveni

SCM Piteşti – CS Mioveni 3 – 0 (1 – 0)

Terenul sintetic de la stadionul „Nicolae Dobrin” a fost ieri locul de disputare a partidei amicale dintre cei de la SCM Piteşti şi CS Mioveni. Jocul a fost unul extrem de interesant şi de disputat, ambii antrenori încercând să găsească formula de bază pentru jocurile ce vor urma în campionat începând cu luna martie. Săptămâna trecută, ambele formaţii au jucat meciuri de verificare cu cei de la FC Olt, iar ambele confruntări s-au terminat la egalitate, scor 1 – 1 şi pentru ca similitudinile să continue, ambele grupări au obţinut câte o victorie cu scorul de 2 – 1 pe terenul unor echipe din Liga a III-a. SCM a depăşit pe Metaloglobus Bucureşti, în timp ce echipa din Mioveni a câştigat împotriva trupei din Bradu. Meciul de ieri a început cu o dominare a echipei din Mioveni, dar primul gol al jocului şi unicul al primei reprize a fost reuşit de către jucătorul gazdelor, Panait. Repriza secundă a adus din nou o echipă total nouă la Mioveni, dar nici aşa lucrurile nu au mers mai bine. Albu a majorat avantajul gazdelor, pentru ca Nilă să ducă totul la scor de neprezentare. Până la final, galben-verzii au mai încercat câteva acţiuni periculoase, dar nesincronizările din defensivă era să-i mai coste pe elevii lui Moldovan alte goluri. SCM Piteşti a învins cu 3 – 0, iar lucrurile par să meargă pe făgaşul cel bun la echipa lui Sinescu, în timp ce la Mioveni, lucrurile nu sunt deloc pe drumul cel bun, cel puţin în acest moment.