Meci de infarct la Voluntari

Publicat: 10 Septembrie 2014

CS Mioveni a întors soarta meciului în ultimele minute

CS Voluntari – CS Mioveni 1 – 2 (1 – 0)

Echipa CS Mioveni a reuşit să se califice în faza 16-imilor de finală în Cupa României la fotbal, asta după ce s-a impus cu scorul de 2 – 1 pe terenul celor de la CS Voluntari. Partida a fost una de infarct, finalul fiind unul interzis cardiacilor. Primul act al meciului a fost unul extrem de echilibrat, numai că diferenţa a fost făcută în urma unei lovituri de la 11 metri acordată pentru echipa gazdă ca urmare a unui presupus fault produs în careul de 16 metri de către Calvin. Argeşenii au alergat din acel moment după golul egalizator, iar acesta a venit abia în minutul 88 al duelului, atunci când nimeni nu mai credea în aşa ceva. Golul a fost marcat de către Ayza, iar partida părea că se îndreaptă spre prelungiri. Numai că Alin Popa a fost omul ce a decis soarta acestei partide, mijlocaşul de bandă al echipei noastre reuşind să marcheze golul victoriei şi al calificării pentru echipa lui Claudiu Niculescu.