Medalii pentru tenismenii din Mioveni la Cupa Digital Design

Publicat: 08 Iunie 2015

tenis-camp-digitalBaza sportivă Arpechim din Pitești a găzduit în perioada 6 -12 iunie 2015, Trofeul Digital Design la tenis de câmp.
C.S. Dacia Mioveni 2012 a fost reprezentat la această competiție de opt sportivi, Istrate Alexandru,

Nole Andreea, Seciu Matei și Dumitru Victor, pregătiți de Robert Bînă, Ciobanu Andrei, Ciungu Mihai, Turlea Cristian și Tudose Rebeca, pregătiți de Ghiorghe Dinuță.
Cinci sportivi ai clubului din Mioveni au urcat pe podium la finalul competiției. Tudose Rebeca și-a adjudecat medalia de aur , Ciungu Mihai, medalia de argint, iar Țurlea Cristian, medalia de bronz la categoria 14 ani.
La categoria 12 ani, Ciobanu Andrei a obținut medalia de argint, iar Alexandru Istrate a obținut tot argintul la categoria 10 ani.
Sportivii antrenați de Ghiorghe Dinuță și Robert Bînă au reușit să aducă în palmaresul clubului alte cinci medalii.