Primul joc după ce a devenit tătic

Publicat: 16 Martie 2014

Cătălin Popa a arnitrat meciul nebun de la Braşov

Cătălin Popa este proaspăt tătic, soţia acestuia aducând pe lume un băieţel. După o mică pauză, acesta a revenit la treabă şi a arbitrat din nou un meci la nivelul primei divizii, după ce ultima dată a fost arbitru de rezervă la jocul dintre Steaua şi Universitatea Cluj. Acesta a fost delegat să conducă la centru meciul dintre Corona Braşov şi CFR Cluj. Jocul dintre cele două formaţii păreasă aibă o favorită certă şi anume CRR Cluj, numai că ardelenii au oferit din nou op reprezentanţie a unei echipe ce se află într-o criză profundă. Ardelenii au condus cu scorul de 2 – 0, au rămas şi cu un jucător în plus, au mai irosit şi o lovitură de la 11 metri, numai că ocaziile se răbună, aşa că echipa ce învingea în urmă cu un an şi jumătate pe terenul celor de la Manchester, scor 1 – 0, avea să fie egalată în minutul 84 de ultima clasată din prima divizie. Jocul dintre cele două echipe s-a terminat la egalitate, 2 – 2.