Returul a început prost pentru piteşteni

Publicat: 02 Februarie 2014

HC Argeş a cedat la Făgăraş

HCM Făgăraş – HC Argeş 26 – 21 (13 – 8)

Echipa HC Argeş a disputat ieri primul joc al acestui retur de campionat, elevii lui Titel Răduţă fiind învinşi în deplasarea de pe terenul celor de la HCM Făgăraş. Meciul de duminică a fost unul foarte complicat pentru piteşteni, acesta fiind şi primul al acestui retur de campionat, asta după ce echipa nu a mai disputat confruntarea din prima rundă cu cei de la Naţional Sighişoara ca urmare a faptului că jucătorii echipei adverse au făcut cale întoarsă ca urmare a zăpezii căzute pe carosabil. Partida de ieri nu a început deloc sub auspicii bune şi argeşenii s-au văzut conduţi la o diferenţă de cinci goluri după prima repriză a disputei. Jucătorii lui Titel Răduţă erau conduşi cu scorul de 13 – 8 după primele 30 de minute ale confurntării. Lucrurile au mers mai bine pentru piteşteni în al doilea act al jocului, dar chiar şi aşa argeşenii nu au putut schimba situaţia echipei învingătoare. Aceştia au cedat la o diferenţă de cinci goluri, scor 26 – 21, suferind astfel prima înfrângere în acest retur de campionat.