SCM Piteşti a pierdut trei puncte uriaşe

Publicat: 22 Martie 2014

Pas greşit în Trivale

SCM Piteşti – Fortuna Poiana Câmpina 0 – 2 (0 – 1)

SCM Piteşi a jucat ieri pe teren propriu cu cei de la Fortuna Poiana Câmpina, în ceea ce a fost un duel extrem de important pentru lupta la promovare. Argeşenii au cedat meciul la o diferenţă de două goluri, dar ceea ce a fost un adevărat dezastru la final, a început atţt de bine pentru argeşeni. Aceştia au avut primele minute foarte bune şi au irosit mai multe ocazii importante de a deschide scorul. Albu a fost omul ce putea să marcheze în două rânduri. Acesta a scăpat singur cu portarul adevers, a fost tras clar de tricou de un adversar, dar în loc să cadă şi să obţină o lovitură de la 11 metri, acesta a continuat cursa şi totul s-a terminat prost penturt el şi pentru echipa lui Sinescu. Argeşenii nu şi-au revenit după această ratare, iar acelaşi Albu a mai irosit o mare oportunitate de a marca. Pentru ca tacâmul să fie complet, Albu a comis un fault inutil, oaspeţii au avut o lovitură liberă şi au deschis scorul cu o reluare din interiorul careului a lui Chipirliu. Conform unei legi a lui Murphy, ceea ce începe prost, se termină şi mai prost, aşa că argeşenii au comis şi o alt mare prostie. Oaspeţii au marcat cu o reluare din afara careului în minutul 56 al partidei, golul fiind marcat de către Cristescu. Până la final a urmat o sarabandă a ratărilor pentru oaspeţi, dar scorul a rămas neschimbat pe tabela de marcaj, iar cei din Câmpina au reuşit să se impună cu 2 – 0. Argeşenii au acum mari probleme, iar promovarea este serios pusă în pericol.