Spectacol la Bradu

Publicat: 07 Septembrie 2014

Şase goluri într-un duel argeşean de poveste

Atletic Bradu – CSS Dinicu Golescu 3 – 3 (3 – 1)

Primul duel argeşean din Liga a III-a a fost cel dintre Atletic Bradu şi CSS Dinicu Golescu. Confruntarea dintre echipa din Bradu şi formaţia din Câmpulung a fost una mai mult decât spectaculoasă. Jocul a fost unul foarte interesant, iar ambele echipe au fost la un pas de victorie, mai mult, pe finalul meciului, muscelenii au fost la un pas să obţină un succes după o revenire de poveste. Păvăluţă, golgheterul celor din Bradu a deschis scorul în minutul 5 al jocului, pentru ca şapte minute mai târziu, Frăsineanu să ducă scorul la 2 – 0 şi totul părea decis în acest meci, mai ales că şi în runda precedentă cei de la Bradu au suferit o corecţie severă şi ne referim aici la un 0 – 5 cu cei de la Afumaţi. Numai că cei din Câmpulung au jucat mult mai decis şi au reuşit să revină în meci. Mazarache a redus din handicap, dar Jenaru a făcut 3 – 1 şi la pauză părea să nu mai fie multe de făcut pentru musceleni. Numai că actul secund a fost cu mult mai bun pentur echipa din Câmpulung. Leca a redus din handicap în minutul 57, pentru ca Mazarache să stabilească scorul final la 3 – 3, după un gol din minutul 77. După două etape, echipa din Bradu are patru puncte, iar muscelenii au un punct.