Spectacol şi trei puncte pentru argeşeni

Publicat: 20 Octombrie 2013

SCM Piteşti – Civitas Făgăraş 5 – 2 (3 – 1)

În cadrul etapei cu numărul nouă, SCM Piteşti a jucat pe teren propriu împotriva formaţiei Civitas Făgăraş. Partida a început perfect pentru elevii lui Iulian Crivac, în minutul 3 Adrian Dulcea reuşind să înscrie din penalty. Acelaşi Dulcea a făcut 2-0 în minutul 27 iar trei minute mai târziu Sârghe a trimis mingea în proprie poartă. Cu două minute înainte de pauză oaspeţii au redus din diferenţă, Streza reuşind să înscrie pentru Civitas. La cinci minute de la reluarea partidei David Andrei a marcat pentru 4-1, însă oaspeţii au redus din nou din diferenţă după doar două minute. Ultimul gol al partidei a venit în minutul 76, autorul golului fiind Adrian Naciu.