Valea Ursului a eliminat pe SCM Piteşti

Publicat: 31 Iulie 2014

AS Valea Ursului – SCM Piteşti 1 – 1 (1 – 1, 1 – 1) 6 – 5 după executarea loviturilor de la 11 metri

Echipa AS Valea Ursului a reuşit să obţină o frumoasă victorie în turul secund al Cupei României. Într-un duel al argeşenilor cei de la AS Valea Ursului, echipă din Liga a IV-a au reuşit să se impună în jocul disputat pe teren propriu cu echipa din al treilea eşlaon valoric al ţării şi anume SCM Piteşti. Jocul a fost unul extrem de tensionat şi a fost nevoie chiar de executarea lovitruilor de la 11 metri pentru a se stabili echipa ce merge în turul următor al turneului. Scorul a fost deschis de către echipa din Piteşti, Simion reuşind să puncteze în minutul 36 al jocului. Numai că bucuria oaspeţilor a durat numai şapte minute, Drugescu fiind omul ce a marcat pentru a restabili egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 43 al duelului. Partida a ajuns la executarea loviturilor de departajare, acolo unde formaţia din Valea Ursului s-a impus cu scorul de 6 – 5 şi astfel a bifat calificarea în turul III al turneului. Trebuie spus că o altă echipă din judeţul nostru şi anume Atletic Bradu a cedat cu 5 – 0 în jocul disputat acasă cu Inter Clinceni.