Victorie lipsită de emoţii

Publicat: 19 Aprilie 2014
HC Argeş a depăşit echipa din Sibiu HC Argeş a revenit cu bine la meciurile din campionat, după o pauztă de cinci săpătmâni. Piteştenii au făcut o partidă foarte solidă şi au reuşit să obţină victorie foarte importnată în faţa celor de la HC Sibiu. Jocul a fost controlat din primul până în ultimul minut de echipa lui Titel Răduţă. Scorul final a fost de 37 – 27 şi acesta este un succes ce face ca piteştenii să rămână în cursa pentru ocuparea locului secund în acest sezon competiţional. Piteştenii vor juca în următoarea etapă din campionat, tot joi, dar pe terenul celor de la Academia de Handbal Baia Mare. După acest meci, ce pare să fie şi el destul de simplu, argeşenii vor primi replica celor de la HC Alba Sebeş, principala contracandidată la ocuparea locului secund la finalul acestei stagiuni.