Amical: CS Mioveni - CS Afumaţi 1-3 (1-2)

Publicat: 27 Iulie 2016

cs-mioveni-meciamCS Mioveni a pierdut astăzi cu 3-1, meciul amical disputat pe propriul teren, contra celor de la CS Afumaţi. Scorul a fost deschis de Năstăsie din lovitură liberă de la

vezi gol aici20 m puţin lateral dreapta, jucătorul argeşean trimiţând balonul direct în plasă, peste zid. Ilfovenii au egalat în minutul 31 prin Olariu, mijlocaşul central al oaspeţilor fiind bine angajat în careu, rămânând singur cu portarul şi şutând pe lîngă acesta. CS Afumaţi a intrat în avantaj la pauză, graţie unui gol superb marcat de Pivniceru, extrema stângă a ilfovenilor şutând în vinclu, pe colţul lung, din prima, de pe partea stângă. Ultimul gol al partidei a fost înscris tot de oaspeţi, la ultima fază a jocului, de Tudorache, după ce a rămas singur cu portarul.
Alexandru Pelici a folosit în acest prim meci al zilei majoritatea jucătorilor din lot, cu excepţia lui Sima, Traşcu, Lazăr, Popa, Florescu, Iancu, Nilă, Neacşu, Ivan şi Croitoru, primii opti urmând să joace diseară în al doilea amical, contra echipei de judeţ Unirea Bascov.
Partida de pe Stadionul Orăşenesc a fost arbitrată de Cătălin Popa - Florin Neacşu şi Romică Bîrdeş, brigadă de Liga I.
# CS Mioveni - CS Afumaţi 1-3 (1-2)
Au marcat: Năstăsie (8) / Olariu (24), Pivniceru (31), Tudorache (90)
# Mioveni : Popescu - Tirică, Vişa, Ionuţ Stoica, Tomozei - Galan, Boboc - Rădescu, Năstăsie, Ayza - Staicu. Au mai jucat: Preda, Bogdan Stancu, Gugu, Edi Stoica, Şchiopu, Biceanu, Vintilă, Mazilu şi Iamandi. Antrenor: Alexandru Pelici
# Afumaţi: Botaş - Al. Gheorghe, Buzea, Robicek, Covalschi - Petculescu, Balgiu, Olariu, Pivniceru - Stef. Vasile, Vlada. AU mai jucat: Mişa, Moglan, Tudorache, Mitu, Bobi Verdeş, Zaharia, Popa, Botea. Antrenor: Vasile Neagu