CS Dacia Mioveni 2012 a participat săptămâna trecută la campionatul naţional de nataţie.

Publicat: 14 Iulie 2014

inot-brailaCS Dacia Mioveni 2012 a participat săptămâna trecută la campionatul naţional de nataţie, rervat copiilor cu vârsta cuprinsă între 11 şi 13 ani.

Clubul nostru a fost reprezentat la acest concurs de 8 sportivi : Rareş Voican, Răzvan Scarlat, Aezlexandru Dragomir, Andrei Duţulescu, Alexandru Şipoteanu, Andra Mitu, Laura Tudora si Andreea Dumitrescu.

Competiţia s-a desfăşurat în bazin descoperit şi a fost de un nivel

ridicat, fiind prezenţi peste 450 de inotători din ţară.

Comportarea sportivilor noştri a fost una reusită, acestia imbunătătindu-şi timpii personali, a declarat antrenorul Lucian Tănăsescu.

Următorul concurs la care vor lua startul inotatorii de la CS Dacia Mioveni 2012 are loc la Bucureşti, la finalul acestei săptămâni,  este vorba de “Camelia Potec – în căutarea viitorilor campioni”, adresat fetelor si baietilor de 9, 10 si 11 ani.

Share
Joomla SEF URLs by Artio

Curs valutar