Înfrângerea echipei mari a fost îndulcită de succesul echipei secunde CS Mioveni II s-a impus în duelul cu Miceşti

Publicat: 30 August 2014

cs-mioveni-2CS Mioveni II a jucat sâmbătă după-amiaza al doilea meci al acestei ediţii de campionat în Liga a IV-a la fotbal, întâlnind gruparea AS Miceşti. Gruparea din Mioveni a continuat seria bună începută cu succesul din runda trecută cu scorul de 3 – 1 şi a obţinut o nouă victorie în campionat.

Gruparea secundă a galben-verzilor a făcut un meci spectaculos şi totul părea să fie rezolvat în duelul orgoliilor după primele 45 de minute. Mioveniul conducea cu 2 – 0 la finalul primelor 45 de minute, iar actul secund a mers după acelaşi scenariu. Mioveniul a mai reuşit două goluri şi a obţinut o victorie categorică, scor final 4 – 0. Cu acest succes CS Mioveni II are acumulate şase puncte din tot atâtea posibile.