Mioveniul a remizat cu FC Bihor

Publicat: 07 Mai 2014

cs-mioveniCS Mioveni – FC Bihor 1 – 1 (0 – 0)

Stadionul „Nicolae Dobrin” a fost în această serara gazda partidei dintre cei de la CS Mioveni şi FC Bihor Oradea, confruntare contând pentru etapa a patra din play-out în liga secundă.

Meciul a fost unul extrem de echilibrat, argeşenii dorind să obţină un succes pentru a putea scăpa definitiv de orice eventuală implicaţie în lupta pentru evitarea retrogradării. Primul act a adus o serie de ocazii important epentru ambele echipe, dar la pauză s-a intrat cu 0 – 0. Actul secund a fost unul şi mai dinamic, iar Gălan a fost la un pas de gol în minutul 55, atunci când lovitura sa de cap a fost respinsă în ultimul moment de portarul oaspeţilor. Cum în fotbal ocaziile se răzbună, cei care au deschis scorul au fost orădenii. Astfel, în minutul 75, Străuţ a fost omul ce a deschis scorul, acesta împingând mingea în poartă din apropiere. Oaspeţii au rămas cu un om în minus în minutul 78, Florin Pop, fiind cel eliminat, pentru ca în minutul 83, Olteanu fiind omul ce a restabilit egalitatea pentru echipa noastră. Ca urmare a acestui scor, argeşenii au ajuns la 24 de puncte acumulate în campionat, iar runda viitoare vor evolua la Arad, împotriva celor de la UTA